KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14964195
nr 1496 4195
Pär Lindblad
(1907-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Hötorget, Borås, 1938". Olja på pannå, 22x27 cm, yttermått inklusive ram: 27x32 cm
Pär Lindblad, svensk bildkonstnär och skulptör född 1907, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 20:55:42
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Pär Lindblad
Läs mer om Pär Lindblad